PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=241026}

Baśnie Braci Grimm

Grimm Meisaku Gekijō
8,4 490
ocen
8,4 10 1 490
Baśnie Braci Grimm
powrót do forum serialu Baśnie Braci Grimm

W dzisiejszych czasach tylko Japończycy potrafiliby zekranizować baśnie Grimmów w taki sposób, by oddać ich grozę. Do tej pory pamiętam, gdy jako dziecko z przerażeniem oglądałam ichniego "Czerwonego Kapturka". O "Jasiu i Małgosi" już nie wspomnę - czarownica nie jest tam przygarbioną staruchą, ale najprawdziwszym złem, poczwarą podobną do diabła.

Japończycy, gratulacje.

użytkownik usunięty
Gladka

Pamiętam te bajki z dzieciństwa. Uwielbiałam je! Och jaka szkoda, że nigdzie nie ma ich po pl:( były cudne...

ocenił(a) serial na 10

Na tym kanale YouTube można znaleźć wszystkie odcinki po polsku ;) Pozdrawiam!

http://www.youtube.com/user/GurimuMeisakuGekijou

eden121

i teraz dopiero to mówisz? :P (właśnie skończyłam oglądać serie /bez 2 odc/ po ang i włosku :p)

użytkownik usunięty
eden121

Dzięki bardzo za linka:) już obejrzałam, cudne:)

ja mam po polsku obie serie

robaczek1988

a masz na kompie tak zeby wrzucic na rs? bylbym wdzieczny.

ocenił(a) serial na 10
Gladka

jedna z wielu bajek mojego dzieciństwa. Kurde dużo było tych bajek i seriali dla starszych dzieci - teraz to chyba nie ma nic fajnego z przesłaniem. Pozdrawiam rocznik 88 :)

Gladka

ja pamiętam o jakiś tam córkach która które wymykały się z zamku... i się okazało że one balowały z demonami... w gacie wtedy miałem pełno :)

Gladka

W stu procentach się zgadzam. Miałam na VHS "Jasia i Małgosię" i Wiedźma była mega przerażająca :) Nie zapomnę tego nigdy. eden121, dzięki za link ;)

lil_lady_a

BTW, te nowe Baśnie Braci Grimm, Simsala Grimm czy coś takiego, mają swój urok, ale w żaden sposób nie umywają się do anime ;) Polecam Wam także ciekawy wywiad z profesorem z UW o baśniach i o tym, dlaczego nie warto przerabiać ich na łagodniejsze wersje;) http://www.rp.pl/artykul/456562.html

ocenił(a) serial na 8
lil_lady_a

Pamiętam odcinek ze Śmiercią, która była ojciem chrzestnym. Bałam się końcówki i jeszcze tego odcinka z "Sześcioma Łabędziami" oraz "Kryształową Kulą", "Czerwony Kapturek" też był niepokojący, "Jasia i Małgosi" nie widziałam w dzieciństwie, więc kiedy obejrzałam go wiele lat póżniej już nie bałam się Baba Jagi, chociaż myślę, że gdybym widziała ten odcinek jako dziecko przeraziłabym się. Japończycy mają talent w tworzeniu grozy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones